Prawie 350 pływaków walczyło na pływalni Delfin o puchar burmistrza Margonina

MH
Kilkuset zawodników stanęło w szranki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Margonin, podczas ubiegłotygodniowych Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostw Młodzieży LZS w Pływaniu. Rywalizacja toczyła się w trzech stylach, na kilku dystansach i z podziałem na kategorie.

W minioną sobotę, na pływalni Delfin MOSiR w Chodzieży odbyły się Otwarte Ogólnopolskie Zawody Młodzieży LZS w Pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Margonin. W zawodach uczestniczyło 348 zawodników.

Konkurencje w pływaniu odbywały się w trzech stylach: dowolnym, klasycznym i grzbietowym. Rywalizacja toczyła się na różnych dystansach, z podziałem na kategorie. Rozegrane zostały również sztafety dziewczynek i chłopców.

W ostatecznej rywalizacji z naszych zawodniczek najlepiej spisały się Laura Budna, która zajęła 1 miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz Joanna Zagozda i Paulina Rybka pierwsze w swoich kategoriach wiekowych na 50 m stylem dowolnym. Z kolei Kinga Małachowska, która także zajęła pierwsze miejsce na 50m stylem dowolny, dodatkowo była też trzecia na 25 m stylem grzbietowym.

Wśród chłopców najlepiej wypadł Mateusz Małkowski, pierwszy na 50 m stylem klasycznym i trzeci na 25 stylem grzbietowym.

W wyścigach sztafetowych świetnie spisały się drużyny Delfinka Chodzież - zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wywalczyli bowiem pierwsze miejsca.

W klasyfikacji powiatów wśród dziewcząt zwyciężył pow. chodzieski. Natomiast wśród chłopców pierwszy był pow. średzki, a nasza reprezentacja była druga.

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.