Policjanci z Chodzieży, wspólnie z funkcjonariuszami jednostek z Piły, Wągrowca i Złotowa, prowadzili na drogach powiatu chodzieskiego akcję, związaną z bezpieczeństwem. 61 osób ukarano mandatami za złamanie przepisów

Na terenie powiatu chodzieskiego policja prowadziła szeroko zakrojone działania, związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Chodzieskich policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego wspierali koledzy i koleżanki z ościennych jednostek.

Nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego w środę 9 maja czuwało łącznie 12 policjantów z Piły, Wągrowca, Złotowa oraz Chodzieży. Mundurowi sprawdzili trzeźwość 91 kierujących. Na szczęście wszyscy byli trzeźwi.

W trakcie kilkugodzinnych działań „drogówka” nałożyła 61 mandatów karnych.
- Główne przewinienia kierowców to nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu i inne np. korzystanie z telefonu komórkowego czy brak dokumentu podczas kontroli - mówi Karolina Smardz-Dymek z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

Policjanci zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne w związku ze złym stanem technicznym pojazdów.

***

Zobacz też: Oświadczyny zamiast mandatu. Policjant z Teksasu poprosił o rękę w niekonwencjonalny sposób


Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

korektor (gość)

Pani Aniu,
Policja nie przygląda się bezpieczeństwu na drogach, tylko kontroluje bezpieczeństwo na drogach.
Z przyglądania niewiele wynika - z kontroli natomiast wiele !
Świadczą o tym zastosowane kart dla wariatów i piratów drogowych.
Proszę na przyszłość pisać konkretnie !