Powiat chodzieski będzie miał nowy herb. Opracuje go grafik Aleksander Bąk

Trwa opracowywanie nowego herbu powiatu chodzieskiego. Ma się tym zająć Aleksander Bąk - poznański twórca grafiki użytkowej, który specjalizuje się w tworzeniu znaków graficznych i symboli dla samorządów

fazie opracowania jest nowy herb powiatu chodzieskiego. Przyjęty niedługo po przywróceniu powiatów i znany wszystkim symbol, do którego zdążyliśmy przywyknąć, został już wcześniej negatywnie zaopiniowany przez komisję heraldyczną przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zarząd Powiatu postanowił podjąć temat i uporządkować tę kwestię.

Przeczytaj także: Budzyń będzie musiał zmienić herb? Tak zdecydowała Komisja Heraldyczna

W ostatnich dniach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży odbyło się robocze spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele zarządu i rady powiatu, a także regionaliści, historycy i reprezentanci lokalnych organizacji. Obecny był też Aleksander Bąk - poznański twórca grafiki użytkowej, który specjalizuje się w kreacji znaków graficznych, a także symboli tożsamościowych dla jednostek samorządu terytorialnego - herbów i weksyliów. To właśnie jemu powierzono stworzenie nowych symboli powiatu chodzieskiego. Wszystko ma odbyć się zgodnie z regułami heraldyki i w odniesieniu do tradycji historycznej.

W następnych tygodniach będziemy informować o postępach i efektach prac.

Tekst i zdjęcie: Piotr Mąka, Starostwo Powiatowe w Chodzieży

***

Zobacz też: "Wyborca nie zrozumie i zrezygnuje z wyborów. Ucierpi frekwencja". Inne zasady zakreślania kart w referendum i w wyborach samorządowych

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.