W powiecie chodzieskim odbędą się w najbliższym czasie aż dwa spotkania z himalaistami. Odwiedzą nas Denis Urubko i Adam Bielecki

W najbliższym czasie powiat chodzieski odwiedzą dwaj himalaiści. Do Margonina przyjedzie Denis Urubko, a do Chodzieży - Adam Bielecki.

Spotkanie z Denisem Urubko odbędzie się 20 maja o godz. 18.30 w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Margoninie. Na pewno będzie bardzo ciekawie. Denis Urubko to bowiem jeden z najwybitniejszych himalaistów na świecie. Ma na swoim koncie wiele wejść na siedmio i ośmiotysięczniki, podczas których niejednokrotnie wyznaczał nowe drogi. Jako 15-temu człowiekowi w historii, udało mu się zdobyć Koronę Himalajów bez użycia tlenu. W kwietniu ukazało się drugie wydanie jego książki "Skazany na góry".

22 maja o godz. 13 w Chodzieskim Domu Kultury będzie miało natomiast miejsce spotkanie z Adamem Bieleckim. Himalaista opowie o ostatniej, zimowej narodowej wyprawie na K2 i o akcji ratunkowej na Nanga Parbat. Można będzie również kupić jego książkę "Spod zamarzniętych powiek". Organizatorami spotkania są: Chodzieski Dom Kultury, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I LO w Chodzieży, Starostwo Powiatowe w Chodzieży oraz Urząd Miejski w Chodzieży.

***

Zobacz też: Adam Bielecki o samotności w górach. Żeby coś docenić, trzeba doświadczyć braku


Z regionu

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Rex (gość)

W Margoninie Urubko w niedziele o 18/30, to dzień wolny i wieczór,

Bielecki o 13 w Chodzieży ? Żart ?