Polonia w ostatnim meczu zdobyła 9 bramek! (ZDJĘCIA)

Bożena Wolska
Trwaja sparingi: Polonia pokonała Iskrę, Kłos wygrał z Koroną, Leśnik z Unią Wapno, a Sokół przegrał z Łobzonką.

W sobotnim meczu sparingowym zmierzyły się Polonia Chodzież i w okrojonym składzie Iskra Wyszyny. Mecz został rozegrany na bocznym boisku w Chodzieży. Od pierwszym minut meczu widoczna był przewaga polonistów. Atakowali bez przerwy i ta taktyka przyniosła szybko efekt w postaci pierwszej bramki, już w piątej minucie. Kolejne padły w 15 i 25 minucie, tego hat tricka strzelił Adam Urbański. Iskra nie zdołała odpowiedzieć atakiem, pozostała bezsilna i w kolejnej części meczu padło jeszcze 6 bramek. Oto strzelcy z Polonii: Michał Bendkowski - dwie, Jarosław Kepczyński - dwie, Mateusz Mach i Michał Bonusiewicz po jednej. Mecz zakończył się wygraną Polonii Chodzież 9:0. Potyczkę obejrzało 53 kibiców.

Polonia Chodzież zagra kolejny sparing w Chodzieży w sobotę o godzinie 15.00 z Unią Ujście.

Tego samego dnia mecz sparingowy rozegrały drużyny Kłosa Budzyń i Korony Stróżewo. Spotkanie odbyło się w Wągrowcu z uwagi na remont budzyńskiego stadionu i zakończyło wygraną Kłosa 4:3. Dla Kłosa bramki strzelili Szymon Troczyński - dwie i po jednej Rafał Skiba i Jarosław Berr.
To nie był ostatni sparing w sobotę, bo jeszcze Sokół Szamocin zagrał z Łobzonką Wyrzysk w Nakle. Niestety Sokół uległ 3:4. Dla Sokoła bramki strzelali jak zwykle Jakub Szołdra w 30 minucie, Karol Troczyński w 60 minucie i Damian Odor w 65 minucie. W najbliższą sobotę Sokół zagra ze Stróżewem w Szamocinie o 14.
W niedzielę sparing rozegrał Leśnik Margonin z Unią Wapno, w którym zwyciężył 3:1. Dopiero w drugiej połowie padły bramki. W 50 minucie strzelił dla Leśniak Robert Troczyński, w 57 minucie Mieszko Piechocki, a w 85 zawodnik Unii pokonał bramkarza Leśnika i było 2:1. Na szczęście w 90 minucie na 3:1 strzelił Tobiasz Janiszewski. Margonińska drużyna w niedzielę zagra w Margoninie z Iskrą Wyszyny o godz. 14. To będzie ostatni sparing Leśnika, później tydzień przerwy i pierwszy mecz ligowy.