W trakcie „majówki”, która w tym roku była wyjątkowo długa, na drogach powiatu chodzieskiego policja odnotowała ponad 200 wykroczeń. Było aż 7 pijanych kierowców, a trzem osobom mundurowi zatrzymali prawo jazdy

Policyjna akcja pod nazwą „Bezpieczny weekend majowy” rozpoczęła się już 27 kwietnia i trwała aż do 6 maja. O ile służba kryminalna ocenia ten okres jako spokojny, to już funkcjonariusze drogówki mieli w tym czasie dużo pracy. W trakcie licznych kontroli zwracali szczególną uwagę między innymi na stan trzeźwości kierowców. Okazało się, że aż 7 osób prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu. Teraz będą musiały za to odpowiedzieć.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Chodzieży odnotowali łącznie ponad 200 wykroczeń drogowych, z czego aż 158 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Pozostałe to między innymi nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu i nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu.

Zatrzymano trzy prawa jazdy i 13 dowodów rejestracyjnych.

Podczas tegorocznej „majówki” na drogach powiatu doszło do 7 kolizji i jednego wypadku, w którym ranna została jedna osoba.

***

Zobacz też: "Nie jestem bohaterem. To zwykła, ludzka reakcja". Marek Durdyn z Gliwic ściga pijanych kierowców


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!