Piłarze przygotowują się do rundy wiosennej. Trwają mecze sparingowe (ZDJĘCIA)

Bożena Wolska
Przygotowania piłkarskie idą pełną parą już nie tylko drużyny seniorskie, ale również juniorzy, trampkarze, młodziki i orliki rozpoczynają treningi.

W ubiegłą sobotę Sokół Szamocin podejmował w meczu sparingowym Polonię Chodzież. Zawodnicy Sokoła w pierwszych minutach meczu bardzo intensywnie atakowali i to przyniosło oczekiwany efekt w postaci pierwszej bramki strzelonej przez Jakuba Szołdrę. Poloniści bardzo szybko się pozbierali i już po perfekcyjnej akcji w 20 minucie Wiktor Moskalik wyrównuje na 1:1 nabrali wiatru w żagle bo pięć minut później dla Polonii strzelił drugą bramkę Adam Urbański, a w 35 wynik podwyższa Mateusz Mach na 3:1. Po przerwie szamocinianie ostro wzięli się do pracy i ponownie Jakub Szołdra strzelił gola i było 2:3, to przecież najlepszy zawodnik rundy jesiennej. Zrobił się bardzo ciekawy mecz bo jeszcze dla Polonii w 55 minucie strzelił Paweł Michalak i w 70 minucie na dokładkę Rafał Bonusiewicz i mecz kończy się wynikiem 5:2 dla Polonii. Polonia Chodzież w tym okresie przygotowawczym radzi sobie bardzo dobrze wygrywając sporo meczów. Jest nadzieja, że po wzmocnieniu składu, nie będzie już zamykać tabeli.
Sergiusz Grabowski trener Polonii Chodzież: - Te mecze to przede wszystkim pogląd, gdzie kto ma grać, próbujemy, ustawiamy zawodników na konkretnych pozycjach. A co do naszych wygranych to cieszy, ale na razie to treningi.

Następnego dnia Sokół Szamocin zagrał jeszcze mecz w Złotowie z tamtejszym Piastem. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Złotowa jedyną bramkę dla Sokoła strzelił Karol Troczyński.
Leśnik Margonin zagrał w niedzielę z Lechita Kłecko i tam już w 4 minucie Leśnik stracił bramkę, ale na szczęście w 14 minucie Mariusz Kościański wyrównał. Niestety pod koniec meczu sędzia podyktował karnego i zawodnik z Kłecka wykonał go skutecznie i mecz skończył się 2:1 dla Kłecka.
W niedzielę miał się jeszcze odbyć sparing Iskry Wyszyny z Kłosem Budzyń, ale został odwołany.

W najbliższą sobotę o 13.00 Leśnik Margonin zagra u siebie z Pęckowem, a Polonia Chodzież z Dziembowem w Chodzieży o 15.00. W niedzielę Kłos Budzyń zagra z juniorami Nielby w Wągrowcu o 10.30 , a Iskra Wyszyny zagra z Sokołem Szamocin w Szamocinie o 13.