Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oddział rehabilitacji w Chodzieży cieszy się dużym zainteresowaniem. Kolejki nawet do 2023 roku

ANK
W ubiegłym roku na oddziale rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Chodzieży hospitalizowanych było 836 osób, a z rehabilitacji ambulatoryjnej skorzystało 3194 osób. Zainteresowanie jest na tyle duże, że tzw. kolejka stabilna sięga obecnie 2023 roku

Szpital Powiatowy w Chodzieży podsumował kolejny rok funkcjonowania pionu rehabilitacji, działającego w wybudowanym od strony ul. Bosej nowym skrzydle szpitalnym. Jak wynika ze statystyk, oddział cieszy się dużym zainteresowaniem i dobrą renomą wśród pacjentów.

W ubiegłym roku w oddziale rehabilitacji ogólnoustrojowej hospitalizowano 836 osób, a z rehabilitacji ambulatoryjnej skorzystało 3194 osób - co stanowi około 6-procentowy wzrost w stosunku do roku 2016.

Oddział - jak informuje szpital - prowadzi kolejkę oczekujących na planowe przyjęcie, z podziałem na przypadki pilne i stabilne.

- Szpital jest zobowiązany do ścisłego przestrzegania wymogów prawnych oraz wymogów Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczących kwalifikacji pacjentów do tych kolejek. Do kolejki pilnej kwalifikuje się pacjentów posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, zgodnie z Ustawą z dnia 09.05.2018 o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności (Dz.U.2018.932) oraz pacjentów po przebytych zabiegach operacyjnych ortopedycznych, szczególnie po wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego lub biodrowego, skomplikowanych złamaniach i mnogich urazach. Pozostali pacjenci oczekują na przyjęcie w kolejce stabilnej, która obecnie sięga roku 2023 - informuje szpital.

Pacjenci po zabiegach operacyjnych są przyjmowani na oddział po wygojeniu rany operacyjnej, nie później niż pół roku od daty wykonania zabiegu. Pacjenci z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oczekują na przyjęcie w kolejce pilnej i są przyjmowani w pierwszym możliwym terminie, uwzględniającym możliwości organizacyjne i finansowe szpitala.

Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie są w stanie korzystać z rehabilitacji ambulatoryjnej, mogą liczyć na wizytę fizjoterapeuty w miejscu zamieszkania.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych i pacjentów ze schorzeniami układu kostno-stawowego, 20 sierpnia szpital uruchomił poradnię rehabilitacyjną. Są w niej przyjmowane osoby ze skierowaniami od lekarza rodzinnego lub specjalisty. W poradni przyjmowane są również dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, wadami postawy lub innymi schorzeniami narządów ruchu.

Przypomnijmy, że oficjalne otwarcie rozbudowanego oddziału rehabilitacyjnego miało miejsce 20 kwietnia 2016 roku.

***

Zobacz też: We Wrocławiu powstaje bioniczna proteza ręki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto