Odbyły się Mistrzostwa Powiatu Chodzieskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych (ZDJĘCIA)

Bożena Wolska
Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych - drużyny.
Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych - drużyny. Arch. SP 1 Chodzież
17 maja nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży, Dariusz Handschke i Sławomir Kosowski, zorganizowali Mistrzostwa Powiatu Chodzieskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Zawody zostały przeprowadzone na terenie Parku 3 Maja w Chodzieży. W biegu uczestniczyło 149 uczniów.

W Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt (rocznik 2007 i młodsi) zwyciężyła reprezentacja SP w Budzyniu, II miejsce zajęła SP w Margoninie, III miejsce SP 1 w Chodzieży. W tej samej kategorii wiekowej chłopców najlepsza okazała się SP w Budzyniu, II miejsce zajęła SP 1 w Chodzieży, III miejsce SP w Margoninie.

W kategorii dziewcząt (rocznik 2005 - 2006) zwyciężyła SP w Budzyniu, II miejsce SP 1 w Chodzieży III miejsce zajęła SP w Margoninie, IV miejsce SP 3 w Chodzieży, V miejsce SP w Szamocinie. W kategorii chłopców najlepsza okazała się SP w Budzyniu, II miejsce SP 1 w Chodzieży, III miejsce SP 3 w Chodzieży, IV SP w Szamocinie, V miejsce SP w Margoninie. Opiekunami uczniów ze SP w Chodzieży( klasy IV oraz V i VI) byli nauczyciele; Iwona Kasprzyk oraz Krzysztof Szewczyk.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w której uczestniczyli uczniowie klas VII oraz II i III klas gimnazjalnych (rocznik 2002 - 2004) w kategorii dziewcząt mistrzyniami zostały dziewczęta ze SP 1 w Chodzieży, II miejsce SP 2 Budzynia, III miejsce SP w Szamocinie, IV miejsce SP w Margoninie. W kategorii chłopców zwyciężyła SP z Margonina, II miejsce SP w Budzyniu, III miejsce SP 1 w Chodzieży, IV miejsce SP w Szamocinie.

Do finału wojewódzkiego w Żerkowie zakwalifikowały się najlepsze reprezentacje szkolne w każdej kategorii chłopców i dziewcząt z zawodów powiatowych oraz trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników z każdego biegu powiatowego.

Dziewczęta ze SP 1 w Chodzieży (rocznik 2002 - 2004), które zajęły I miejsce biegły w składzie: Maja Czarnolewska, Karolina Peksa, Nikola Pytlak, Faustyna Fifer, Eliza Zielińska - Piosik. Powiat chodzieski ze SP 1 reprezentować będą również: Kulak Julia, Jaroch Stanisław, Mostaler Sebastian.

Współorganizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy, który ufundował dyplomy oraz medale. Organizatorzy wszystkim startującym zawodnikom gratulacją, oraz dziękują za pomoc w organizacji uczniom, a byli to:Oliwia Dziuba, Oliwia Grabowska, Gabriela Sztamberek, Zuzanna Połczyńska, Julia Nowak, Alicja Poniatowska, Hubert Kubiaczyk, Wiktor Bolechowski, Norbert Zodrow, Oliwer Marcinkiewicz, Michał Wota, Aleksander Wleczyk.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie