Nie żyje zawodnik z Estonii, który został ranny podczas zawodów motorowodnych w Chodzieży

ChodzieżNM
Wczoraj podczas Motorowodnych MŚ w Chodzieży doszło do zderzenia dwóch łodzi. Zawodnik Estonii Raivo Peetsman z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie niestety zmarł.

Wczoraj o godzinie 11.25 w trakcie Motorowodnych Mistrzostw Świata Chodzież 2014, a dokładnie III biegu mistrzowskiego na Jeziorze Miejskim w Chodzieży doszło do kolizji dwóch łodzi, wskutek której 22-letni zawodnik estoński Raivo Peetsman doznał poważnych obrażeń ciała. Mężczyzna trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Powiatowym w Chodzieży. Pomimo szybkiej akcji ratunkowej nie zdołano go uratować, zmarł wieczorem.

Motorowodne MŚ Chodzież 2014 zostały przerwane. Klasyfikacja została przeprowadzona w oparciu o dwa biegi, które odbyły się dzień wcześniej. Zwieńczeniem zawodów była skromna uroczystość, podczas której wręczono puchary. Dodajmy, że zawody wygrał Estończyk Rasmus Haugasmagi i to on zdobył tytuł motorowodnego mistrza świata w klasie OSY-400. Chodzieżanin Cezary Strumnik był szósty.

Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Chodzieży pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chodzieży postępowanie.