Krajowa Mapa Zagrożeń funkcjonuje kilkanaście miesięcy

Już kilkanaście miesięcy funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej policjanci poznają oczekiwania użytkowników-internautów oraz mogą szybko reagować w razie pojawienia się niebezpieczeństwa. Dla mieszkańców jest to ważne, gdyż przede wszystkim mogą w prosty i anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy.

W czasie funkcjonowania ,,mapy”, pojawiły się także możliwości dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń.

Teraz, od 28 lipca 2017 r. została udostępniona użytkownikom nowa, ulepszona wersja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tego czasu, wprowadzono zmiany i modyfikacje. Między innymi: umożliwiono wprowadzanie przez użytkowników krótkich opisów tekstowych (do 500 znaków) oraz dołączania do 3 plików (JPG, PDF, 3gp, mov, doc, txt) o łącznej maksymalnej wielkości 5MB; wydano wersję na urządzenia mobilne; zmieniono dotychczasową etykietę zagrożenia „miejsce grupowania się małoletnich” na „grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją”; dodano nową kategorię zagrożeń „Wałęsające się bezpańskie psy”.

W Wielkopolsce od kiedy działa KMZB, policjanci otrzymali ponad 40 tys. zgłoszeń za pomocą tego programu. Ponad 40 proc. zgłoszeń jest potwierdzonych.
Dotychczas mieszkańcy powiatu chodzieskiego są średnio aktywni. Najwięcej zgłoszeń pochodzi z Chodzieży.

Mieszkańcy najczęściej zgłaszają przekraczanie dozwolonej prędkości, złe parkowanie aut - to najczęściej występuje przy ul Staszica, Wojska Polskiego, Żeromskiego. Są także zgłoszenia aktów wandalizmu oraz picie alkoholu w miejscach niedozwolonych, w tym przypadku chyba najwięcej zgłoszeń było z rejonu ul. Kościuszki.

Urząd miasta

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!