Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nagroda architektów dla firmy Sławomira Lisiewicza ze Stróżewa

Bożena Wolska
Sławomir Lisiewicz
Sławomir Lisiewicz Bożena Wolska
Przedsiębiorstwo Budowlane Słąwomira Lisiewicza budowało nagrodzoną przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Gminną Bibliotekę w Rokietnicy.

Co roku spośród tysięcy nowych obiektów Stowarzyszenie Architektów RP wybiera kilkanaście najciekawszych architektonicznie, z których następnie komisja złożona ze znawców tematu, nagradza najlepsze. Właśnie do grona 19 najlepszych polskich obiektów architektonicznych ukończonych w 2017 trafiła Gminna Biblioteka w Rokietnicy.

Autorem projektu jest architekt Dominik Banaszak, inwestorem rokietnicki Ośrodek Rekreacji i Sportu, a generalnym wykonawcą Sławomir Lisiewicz ze Stróżewa.

Komisja wskazała na ro-kietnicki obiekt, gdyż doceniono w nim połączenie tradycyjnej sztuki budowlanej z nowoczesnym zastosowaniem płyt szklanych. Uwagę zwróciło też połączenie funkcji publicznej budynku z funkcją handlowo-usługową. Ciekawie zagospodarowany został też dach, na który prowadzą kręte schody, na którym wiosną i latem będzie można czytać na świeżym powietrzu wśród zieleni.

W ostatnim czasie spotkało firmę także inne wyróżnienie. Otóż, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Trzciance z okazji jubileuszu wydała książkę, a na okładce umieściła zdjęcie bloku mieszkalnego wybudowanego również przez firmę Sławomira Lisiewicza.

To zdaniem właściciela firmy świetne zwieńczenie dotychczasowej pracy: jego oraz rodziny, bo w firmie pracuje także jego brat Paweł, córka Alina, a żona prowadzi firmę - można nazwać - partnerską.

- To także zasługa naszych wymagających inwestorów i pracowników, z których około 20 jest z nami niemal od 20 lat - mówi Sławomir Lisiewicz. Chwali także swoją wysoko wyspecjalizowaną kadrę inżynierską.

Od domów po stadion

Kiedy Sławomir Lisiewicz założył firmę budowlaną, zaczął normalnie, jak większość od budowania domów jednorodzinnych. - To była naprawdę świetna sprawa, a z niektórych domów jestem do tej pory bardzo dumny - mówi. Stawiał domy jednorodzinne w powiecie chodzieskim, a także w promieniu 100 kilometrów od Chodzieży; np. w podpil-skim Motylewie, gdzie wówczas rozpoczął się boom budowlany.

Po roku 2000 firma zaczęła budować obiekty użyteczności publicznej oraz wielkie hale produkcyjne. Obecnie jej dorobek jest ogromny. A do najciekawszych obiektów na pewno należy zaliczyć nowe skrzydło Szpitala Powiatowego (oddział rehabilitacji), nowy Urząd Gminy w Szamocinie, rozbudowa domu kultury w Budzyniu, nowy dom kultury w Kaczorach, bloki mieszkalne w Trzciance i Chodzieży, a także mnóstwo remiz OSP, świetlic wiejskich oraz potężnych hal produkcyjnych miedzy innymi dla firmy BioMargo oraz Komfort.

Z czego szczególnie Sławomir Lisiewicz jest dumny? Okazuje się, że ze stadionu w Stróżewie i drużyny Korona. Mówi tak: - Jestem fanem piłki nożnej, zakładałem wspólnie z kolegami klub Koronę Stróżewo i dumny jestem, że wybudowałem ten wspaniały stadion piłkarski. Ma on sztuczne oświetlenie i murawę - chyba najlepszą w Północnej Wielkopolsce.

Jak mówi to zacięcie sportowe spowodowało, że kiedy usłyszał o kłopocie samorządu Budzynia, który w trzech przetargach nie mógł wyłonić wykonawcy modernizacji stadionu, postanowił się nad sprawą pochylić. - Lubię wyzwania, a więc spróbowałem ogarnąć temat i udało się - mówi Sławomir Lisiewicz, który już wkrótce wkracza na stadion i zapewnia, że będzie to piękny obiekt.

Źródło: RUPTLY

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto