Na zaproszenie Młodzieżowego Domu Kultury, do Chodzieży przyjechała poetka Gitta Rutledge

W ubiegły piątek w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży, odbyło się spotkanie literackie z polsko-amerykańska poetką Gittą Rutledge.

Gitta Rutledge zadebiutowała w 2008 roku
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Gitta Rutledge zadebiutowała w 2008 roku (© MDK)

Autorka debiutowała w 2008 roku zbiorem wierszy pt. „Labirynt”, później ukazały się kolejne tomiki: „Fascynacje”, „Zwierzenia”, „Namiętność”. W opracowaniu u wydawców znajdują się dwie kolejne książki autorki: „Żar uczuć” oraz „Oczarowanie”.

Czytaj także: Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Chodzieży

Twórczością poetki zachwyca się coraz szersze grono czytelników, miłośników poezji, dla których subtelne, balladowe liryki to źródło wiedzy o człowieku – jego wyborach, porażkach, decyzjach i uczuciach. Każdy utwór to pewnego rodzaju synteza, podsumowanie naszej przeszłości.

- Poetka wraca pamięcią do ważnych przeżyć egzystencjalnych związanych z emigracją i miłością. Wszystkie te zwierzenia są wyjątkowo kobiece i delikatne, świadczą o wyjątkowej wrażliwości autorki - mówią pracownicy MDK.

Gitta Rutledge opowiadała chodzieskiej publiczności o swoim życiu, Ameryce i przygodzie z liryką. Z nieskrywanymi emocjami deklamowała słuchaczom swoje wybrane utwory, wyjaśniając przy tym genezę ich powstania.

Na zakończenie poetka przygotowała dla wszystkich miłą niespodziankę w postaci zakładek do książek z dedykacją i literackim przesłaniem.

Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta?
∨ Czytaj dalej

Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (1)

avatar

Wybierz kategorię