Mistrzowie Smaku: Głosowanie w plebiscycie dobiegło końca

Głosowanie w plebiscycie Mistrzowie Smaku dobiegło końca. Kandydatami z powiatu chodzieskiego byli: Sala Bankietowa Platinum w Budzyniu, kucharz Andrzej Rusin, kelnerka Malwina Gałkowska i Kraina Lodów u Soforka

W głosowaniu wojewódzkim w kategorii Restauracja Roku o wygraną walczyła Sala Bankietowa Platinum w Budzyniu, która wygrała wcześniejszy, powiatowy etap plebiscytu. Platinum jest znane przede wszystkim jako miejsce, w którym odbywają się imprezy okolicznościowe, bale karnawałowe i studniówki. Ale w sali - jak mówi jej menedżerka Kamila Wyka-Maroszek - zorganizować można także szkolenie czy konferencję.

Lokal dysponuje rzutnikiem i projektorem. Odbywają się w nim zarówno duże wydarzenia - nawet dla 260 osób, jak i dużo mniejsze, kameralne spotkania.
- Istnieje możliwość podzielenia sali na dwie części przy pomocy ścianki dźwiękoszczelnej - mówi Kamila Wyka-Maroszek.

Sala bankietowa Platinum działa w Budzyniu od 2011 roku. Została wybudowana w miejscu, w którym kiedyś znajdował się dużo mniejszy zajazd.

Jeśli chodzi o serwowane dania, to wybór jest bardzo duży. Można zamówić tradycyjne potrawy, ale także nieco „zaszaleć”.

Stara się, by każdy wyszedł zadowolony

W kategorii Kelner Roku naszą kandydatką była Malwina Gałkowska, która pracuje w Łazienkach Chodzieskich”. Jest kelnerką od pięciu lat i bardzo lubi swój zawód - a szczególnie to, że spotykają ją różne sytuacje, z którymi musi się zmierzyć.
- Ludzie są różni. I bywają nawet trudni goście, ale ja staram się tak obsługiwać, aby każdy wyszedł zadowolony i to często się udaje - mówi pani Malwina. - Bardzo cieszą mnie sytuacje, gdy goście podchodzą i dziękują za miłą obsługę i miłą atmosferę.

Gotowanie to zabawa

W kategorii Kucharz Roku do etapu wojewódzkiego przeszedł Andrzej Rusin - kucharz z restauracji „Nowa Piwnica Chodzieska”.
- Gotowanie to moja pasja, lubię się nim bawić - mówi. - Kiedy jeszcze szkoliłem młodzież, zawsze powtarzałem, że powinni gotować z sercem. Tylko wtedy ma to sens.

W zawodzie pracuje od 26 lat. Pichcenie pociągało go już od najmłodszych lat - choć ze swoją mamą raczej się w kuchni nie dogadywał, bo każde z nich miało inne „wizje”.
- Z tego powodu wolałem gotować sam. Oczywiście przejąłem po mamie wiele przepisów, ale zawsze lubiłem je modyfikować pod kątem upodobań gości albo znajomych - mówi Andrzej Rusin.

Uwielbia odkrywać nowe smaki, dlatego potrafi przygotować potrawy kuchni z niemal całego świata - poza kuchnią azjatycką. Najwięcej sentymentu ma jednak do lokalnych, wielkopolskich dań.
- Można powiedzieć, że jestem regionalnym patriotą. Zbieram różne przepisy od starszych ludzi, bo niestety takie typowe, wielkopolskie receptury są dość trudno dostępne. Żałuję, że kiedy opowiadała mi o nich moja babcia, byłem jeszcze zbyt mały, aby je spisać - dodaje Andrzej Rusin.

Etap wojewódzki

Etap wojewódzki trwał do czwartku 9 sierpnia o godz. 22.

Wyłonieni zostali w nim również zwycięzcy pozostałych kategorii plebiscytowych, w których walka rozgrywała się od razu na szczeblu całego województwa. Wśród tych ostatnich była m.in. "Kraina Lodów u Soforka", która była naszym kandydatem w kategorii Lody Roku.

Zwycięzcy etapu powiatowego i finału wojewódzkiego odbiorą specjalne wyróżnienia podczas Międzynarodowych Targów Gastronomicznych POLAGRA Gastro i Invest Hotel w Poznaniu - największej i najważniejszej imprezy w branży gastronomicznej w Polsce (w środę 3 października 2018 roku, na scenie głównej)

Więcej o plebiscycie i szczegółowe informacje o nagrodach można znaleźć na stronie internetowej „Głosu Wielkopolskiego”.

***

Zobacz też: Chińczyk wygrał konkurs w jedzeniu papryczek chili na czas. W minutę pochłonął 34 sztuki

Wideo

Więcej na temat:

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.