Mieszkania komunalne w Chodzieży: rosną długi lokatorów

Mieszkania komunalne w Chodzieży są zadłużone. W 16 lokalach długi lokatorów przekroczyły już 50 tysięcy złotych, a w dwóch innych, zaległe zobowiązania sięgają ponad 100 tysięcy

Mieszkania komunalne w Chodzieży: rosną długi lokatorów
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Mieszkania komunalne w Chodzieży: rosną długi lokatorów (© sxc.hu)

Mieszkania komunalne w Chodzieży są zadłużone. Ponad 40 proc. najemców lokali, administrowanych przez Mieszkaniowy Zasób Gminy Miejskiej Chodzież, zalega z opłatami czynszowymi.

Rosną długi mieszkaniowe w Chodzieży. Winny kryzys, los i... odsetki


Łącznie - według stanu na 30 czerwca - dłużnicy są winni miastu 3 miliony 839 tysięcy złotych! Problem z regularnym płaceniem czynszu za mieszkania komunalne i socjalne w Chodzieży dotyczy 289 lokali.

Niektórzy z lokatorów nie płacą od lat. Generują tak wysokie długi, że szansa na ich spłatę jest obecnie bardzo niewielka. Jak informuje MZGM, w 16 mieszkaniach zadłużenie przekroczyło już 50 tysięcy złotych. Z kolei w dwóch innych, zaległe zobowiązania sięgają ponad 100 tysięcy złotych.

- Dłużniczych "gigantów" przybywa, bo brakuje przepisów, które pozwalałyby nam z nimi walczyć. Dodatkowym problemem są zaś lokatorzy, eksmitowani ze spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, których "spadkobiercą" zostaje gmina - czyli my - mówi dyrektor MZGM w Chodzieży, Wiesław Bidziński.

Dla porównania - dwa lata temu mieszkania komunalne i socjalne w Chodzieży były zadłużone na blisko 2 miliony złotych. Gdyby tamtą kwotę zadłużenia wobec MZGM przeliczyć na ilość administrowanych przez niego lokali, każde z mieszkań byłoby obciążony długiem w wysokości blisko 3 tys.
∨ Czytaj dalej

300 zł.

Coś cię ciekawi, boli lub irytuje? Napisz o tym na naszym FORUM

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: chodziez@glos.com lub zadzwoń: (67) 281 24 67

Komentarze (4)

avatar
avatar
obserwator (gość)

Sytuacja jest krytyczna! Od razu nasuwa się pytanie - jakie konsekwencje ponoszą pracownicy odpowiedzialni za windykację? Czy nie warto byłoby zatrudnić profesjonalnej firmy windykacyjnej, aby zabrała się za tych nieuczciwych ludzi? Ile "po premii" dostali dyrektor i kadra za tak ogromny wzrost zadłużenia??? To skandal!

Wybierz kategorię