Wczoraj na terenie powiatu chodzieskiego zostały przeprowadzone międzypowiatowe działania w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wczoraj chodzieskich policjantów wspierali koledzy z komend powiatowych w Wągrowcu i Złotowie. Policjanci czuwali nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzili trzeźwość 82 kierującym. Na drogach powiatu chodzieskiego doszło do 1, niegroźnej, kolizji drogowej. Nie zatrzymano również żadnego nietrzeźwego kierowcy.
O ile dane dotyczące zdarzań drogowych oraz kontroli trzeźwości można uznać za pozytywne, to jeśli chodzi o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego podsumowanie przeprowadzonych kontroli wygląda zdecydowanie gorzej. W czasie trwania działań policjanci nałożyli na kierujących 59 mandatów karnych, sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu oraz zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych. Aż w 42 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość, a to właśnie - jak zauważają policjanci, nadmierna prędkość jest przyczyną większości tragicznych w skutkach wypadków drogowych.
Dodatkowo, podczas wczorajszej akcji funkcjonariusze chodzieskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego Seatem, 21-letniego mieszkańca powiatu chodzieskiego, który jak się okazało już wcześniej stracił prawo jazdy. Pomimo cofniętych uprawnień mężczyzna ponownie wsiadł za kierownicę. Teraz za popełnione przestępstwo 21-latek odpowie przed sądem.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mario (gość)

to nie predkosci sa pürzyczyna wypadkow a fatalny stan drog.Drogi nie sa przystosowane do tak wielkiego natezenia ruchu.Panstwo zgarnia pieniadze za pojazdy a na lepsze drogi oszczedza.W tym przypadku ratujac sie policja by sypala mandaty,za niechlujstwo ludzi odpowiedzialnych za drogi