Lednica 2017 odbędzie się w sobotę, 3 czerwca, pod hasłem „Idź i kochaj”. – Jesteśmy przygotowani na przyjęcie 100 tys. młodzieży – mówią organizatorzy.

Hasło „Idź i kochaj” jest zainspirowane jednym z tekstów o. Jana Góry, którzy przekonywał, że przyszłość należy do tych, którzy potrafią dawać innym nadzieję. Skrócone do dwóch prostych słów nawiązuję również do przesłania papieża Franciszka, który zachęcał podczas ostatnich Światowych Dni Młodzieży w Polsce, by wstać z kanapy. Spotkanie lednickie będzie do ubiegłorocznych wydarzeń nawiązywać i ma być formą dziękczynienia za nie.

Podczas Lednicy 2017 nie zabraknie nawiązań do roku maryjnego, który trwa obecnie w Kościele. Kościół katolicki obchodzi kilka rocznic związanych z kultem maryjnym. Wśród nich najważniejsza, setna rocznica objawień maryjnych w Fatimie.

Symbole

W sobotę, 3 czerwca na Polach Lednickich młodzież otrzyma symbole spotkania nawiązujące do tegorocznego hasła przewodniego. Wśród nich puzzle lednickie.

– Po powrocie do domu jeden z puzzli można przekazać osobie, którą za mało kochamy, z którą wiąże nas trudna relacja. Pomoże nam w tym drugi z symboli, różaniec. Najlepszy towarzysz drogi. Jest po to, by w drodze do drugiego człowieka nie zabrakło nam sił – mówi o. Wojciech Prus, duszpasterz wspólnoty lednickiej.

Siostry zakonne dostaną chusty z wizerunkiem Matki Boskiej, a księża ryngrafy, na wzór tych, które miał kiedyś o. Jan Góra.

– Dostał je od prymasa Stefana Wyszyńskiego i trzymał stale pod poduszką – mówi o. Prus.

3 czerwca

Pola Lednickie tradycyjnie zostaną otwarte o godz. 8 rano, a uroczystości rozpoczną się o godz. 12. Oficjalne rozpoczęcie planowane jest na godz. 17 pod hasłem „Maryja wyprowadza nas z ukrycia”. Zaangażowane zostaną siostry, które zostaną wysłane do sektorów, by przekazać młodym słowa zachęty do wyruszenia w świat.

Mszę odprawi abp Stanisław Gądecki, a homilię wygłosi bp Grzegorz Ryś. Słowo do młodzieży skieruje papież Franciszek.

Wciąż mogą się zgłaszać chętni do pomocy przy organizacji spotkania.

Tak było na Lednicy rok temu:

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

nocna zmiana (gość)

Jak robić rzeczy szalone to dopalacze pójdą w ruch !!! Pamiętajcie zabrać ze sobą prezerwatywy bo na miejscu może ich zabraknąć !!!!