W ramach Dnia Mobilności Miejskiej, przy promenadzie w Chodzieży odbyły się zajęcia dla dzieci, dotyczące ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze. Prowadziła je policja

Dzień Mobilności Miejskiej w Chodzieży to impreza, promująca realizowany przez miasto projekt pod nazwą "Wsparcie strategii niskoemisyjnej na terenie miasta Chodzieży poprzez inwestycje w obszarze transportu zbiorowego celem zmiany świadomości i przyzwyczajeń mieszkańców".

19 maja nad Jeziorem Miejskim w Chodzieży już od godz. 10 odbywały się zajęcia nt. ruchu drogowego, prowadzone przez policję. Przedszkolaki, które wzięły w nich udział, dowiedziały się jak być bezpiecznym na drodze. Dariusz Szęfel z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży mówił m.in. o rodzajach znaków drogowych oraz o tym, jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych.

Dzieci zwiedzały też autobus hybrydowy - podobny, choć nieco mniejszy, będzie jeździł w przyszłym roku po chodzieskich ulicach.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mobilny (gość)

To, czym skorupka za młodu nasiąknie - to na starość zapomni !
Wzajemna życzliwość wobec człowieka w każdym wieku.
Tego nam brakuje na każdym kroku.
Kulturo nasza okaż na co dzień swoje życzliwe oblicze!

mieszkaniec o przeciętnej spostrzegawczości (gość)

A O GWAŁTOWNYCH WTARGNIĘCIACH NA JEZDNIĘ BYŁO BO JEST TO NOTORYCZNE W TYM MIEŚCIE? A O JEŹDZIE ROWERAMI PO WSZYSTKICH CHODNIKACH - A UDAJECIE, ŻE TEN TEMAT NIE ISTNIEJE! A OŚWIETLENIE ROWERÓW I DZWONEK ABY OSTRZEC NA PROMENADZIE IDĄCYCH? A JAK ROZWIĄZAĆ SYTUACJĘ NA NIEKTÓRYCH PRZEJŚCIACH, ŻE SAMOCHÓD STOI PRZED PRZEJŚCIEM 10 MINUT BO CIĄGLE KTOŚ WCHODZI I WCHODZI NA PASY?! A O " CHODZIESKIEJ ŻYCZLIWOŚCI" GDZIE KIEROWCY PRZY STARYM KOŚCIELE PATRZĄ W LEWO ABY NIE WIDZIEĆ CHCĄCYCH WJECHAĆ OD STRONY WYSZYŃSKIEGO I MALEPSZEGO? A JAKIEŚ NACISKI POLICJI NA RAJCÓW W SPRAWIE ROZWIĄZANIA PROBLEMU TRUDNYCH SKRZYŻOWAŃ? CO - NIE BYŁO? TO MOŻE OŚWIETLENIE NIEKTÓRYCH PRZEJŚĆ I NIERÓWNOŚĆ ULIC - NA PRZYKŁAD NOTECKIEJ GDZIE KTOŚ COŚ WYKOPAŁ I OD TEGO CZASU JEST BARDZO NIERÓWNO!