W Wielkopolsce trwa czwarty dzień akcji "Prędkość - zero tolerancji". Policjanci nałożyli 1985 mandatów, zatrzymali 17 praw jazdy oraz 190 dowodów rejestracyjnych.

W środę, 22 marca, w Wielkopolsce zanotowano 111 kolizji i 4 wypadki, w których zginęła 1 osoba, a 3 zostały ranne.

Policjanci skontrolowali 2488 pojazdów. Na jeździe w stanie nietrzeźwości przyłapano 1 osobę, a w stanie po użyciu alkoholu 3 osoby.

Dzień zakończył się 2034 wykroczeniami i nałożeniem 1985 mandatów (w tym m.in. 1196 za przekroczenie prędkości i 62 za nieprawidłowe zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów).

Funkcjonariusze zatrzymali 17 praw jazdy i 190 dowodów rejestracyjnych.

Akcja "Prędkość - zero tolerancji" potrwa do piątku, 24 marca.

ZOBACZ TEŻ:


Policjanci nie chcą z nich korzystać, związki zawodowe podważają ich działanie. Radary Iskra pod ostrzałem

Źródło: TVN Turbo/x-news

Moto

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

używający tych utwardzonych traktów bitych (gość)

A to wiemy, umiecie to robić. Ale zażądać od zarządcy drogi naprawienia dziur to nie potraficie a to jest bezpieczeństwo ale o tym nie macie pojęcia. I jedzie kierowca po Polsce i nie dosyć, że tłok, podwójne linie , ograniczenia, zakazy, przejazdy przez miasta i wiochy,co chwilę ciągnik a i zwierzyna może wyskoczyć to jeszcze te milisekundy, które musi poświęcić dla bezpieczeństwa jazdy musi dzielić na obserwację nawierzchni bo może koło urwać na dziurze! To jest megagłupota wypuścić ze suszarkami bo zapominają nasi stróże prawa o czymkolwiek innym. I stoją w krzakach przy dziurach albo koleinach na tej platformianej S-11-stce obiecywanej przez kłamców żyjących z naszej krwi i widzą wyłącznie prędkość. I mandat, mandat i jeszcze raz mandat!