Częstochowianka pokonała rezerwy MKS-u Dąbrowa Górnicza [ZDJĘCIA]

Krzysztof A. Kłusek, Anita Krzyczmonik
W minioną środę odbyła się 10 kolejka II ligii grupy 3, siatkówki kobiet . Częstochowianka na swoim parkiecie podejmowała rezerwy MKS’u Dąbrowy Górniczej. Mecz był godny uwagi i mógł się podobać zgromadzonej publiczności.

Pierwszy set obfitował w liczne obrony i dobrą grę z kontry. Częstochowianki potrafiły jednak w końcówce wypracować dwa punkty przewagi i zakończyć set zwycięstwem. Druga odsłona to bardzo dobra, wręcz bezbłędna gra gospodyń czego efektem była wygrana do 16.

Dobre przyjęcie i uruchomienie środka ataku to był strzał w 10! Trzeci set znów bardzo wyrównany, gospodynie pokazały jednak zimną krew i w końcówce znów zwyciężyły do 23 i całe spotkanie 3:0. "Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, powoli pniemy się w górę. Drzemią w nas ogromne pokłady, które musimy nauczyć się eksponować. Dąbrowie dziękujemy za dobre spotkanie " powiedziała trenerka częstochowskiego zespołu, Anita Krzyczmonik

KS Częstochowianka Częstochowa - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:23,25:17,25:23)
MVP spotkania została wybrana Angela Mroczek

KS Częstochowianka Częstochowa : Wiesława Siuda, Klaudia Hajduk, Izabela Matyszczak, Marta Zich, Angela Mroczek, Monika Głodzińska, , Agata Sobczak, Justyna Zych, Wioletta Lach, Michalina Sochaczewska, Agata Pietrzkiewicz, Kinga Wysokińska.
Trener: Anita Krzyczmonik, Kornelia Mermer