Chodzież: Sportowe sukcesy Julii Witkowskiej i Stanisława Jarocha

ANK
Dwoje uczniów z Chodzieży może pochwalić się lekkoatletycznymi sukcesami. Stanisław Jaroch został Mistrzem Wielkopolski w biegu przełajowym, a Julię Witkowską wyróżniono w Konkursie Nadziei Olimpijskich

Julia Witkowska, uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej im. św. Barbary w Chodzieży, została doceniona w Konkursie Nadziei Olimpijskich. Spotkanie, podsumowujące jego 47. edycję, odbyło się 12 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Wzięli w nim udział najzdolniejsi młodzi wielkopolscy lekkoatleci. Była to doskonała okazja do podsumowania ich ubiegłorocznych wyników i sukcesów.

Konkurs Nadziei Olimpijskich posiada bardzo długą tradycję. Organizowany jest nieprzerwanie od 1972 roku przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki. Klasyfikacja prowadzona jest w czterech kategoriach: dzieci, młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. Julia Witkowska zajęła 4 miejsce w kategorii dzieci starszych. Doceniono ją za wyniki w skoku w dal i w biegu na 60 m.

Dzień wcześniej, w niedzielę 11 marca, sportowy sukces zanotował również inny chodzieski uczeń. Stanisław Jaroch, który na Mistrzostwach Wielkopolski w biegach przełajowych w Poznaniu reprezentował Szkołę Podstawową nr 1, został Mistrzem Wielkopolski w kategorii u14. Na dystansie 1000 m zwyciężył konkurentów, uzyskując czas 3 min. 36 s.

Dodajmy, że w tych samych zawodach startowała także Maria Głowacka ze Szkoły Podstawowej w Szamocinie, która uzyskała czas 4 min. 4 s. i zajęła 8 miejsce w Wielkopolsce.