Na najbliższej sesji chodziescy radni podejmą uchwałę w sprawie powołania Komitetu Organizacyjnego obchodów rocznicy 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Na najbliższej sesji, która odbędzie się w czwartek 22 marca, Rada Miejska w Chodzieży będzie obradować m.in. nad uchwałą w sprawie powołania Komitetu Organizacyjnego obchodów rocznicy 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. O tym, że taki komitet ma powstać, wiadomo od dłuższego czasu. W jego skład mają wchodzić przedstawiciele różnych środowisk.

W październiku chodziescy radni podjęli już uchwałę w sprawie organizacji miejskich obchodów powstańczej rocznicy. Mają się one odbywać w tym oraz w przyszłym roku. Komitet zajmie się wypracowaniem programu obchodów oraz przypominaniem postaci i wydarzeń, związanych z rocznicą.

Powołanie podobnego komitetu, ale o szerszym zasięgu, zapowiedział w ubiegłym roku również powiat chodzieski. Miałby on stworzyć powiatowy "kalendarz" rocznicowych uroczystości.

- Chodzi o to, aby wszystko było ze sobą skoordynowane i by w tym samym dniu nie odbywało się kilka różnych wydarzeń. To piękna, okrągła rocznica, którą warto uczcić w wyjątkowy sposób. Niech to będzie święto każdej gminy, a nie jednorazowy „wystrzał” - mówił we wrześniu wicestarosta chodzieski Mirosław Juraszek.

***

Prezydent: Mówią, że Unia jest najważniejsza. Niech sobie przypomną lata zaborów


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anastazy (gość)

Ja proponuję w Szamocinie rekonstrukcję wydarzeń - przyjazd do Poznania ( z braku torów - ciągnikiem), I.J.Paderewskiego. W roli tegoż :p.burmistrz Kucner, jego żony Heleny: p.przewodnicząca Polichońska. Co wy na to?