Chodzież: Policja i MOPS kontrolowały miejsca pobytu osób bezdomnych. To jak żyją jest wstrząsające...

Jest coraz zimniej, a mróz to śmiertelny wróg osób bezdomnych. W tym tygodniu miejsca ich pobytu odwiedzili policjanci i pracownicy MOPS. To, jak żyją osoby bezdomne, jest naprawdę wstrząsające

We wtorek 4 grudnia policjanci wraz z pracownikami MOPS w Chodzieży przeprowadzili działania profilaktyczne na rzecz osób bezdomnych. Kontrolowali pustostany i altany, w których przebywają bezdomni, zachęcając ich w trakcie prowadzonych rozmów do wyjazdu do schronisk i noclegowni.

Jak mówi Karolina Smardz-Dymek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, późna jesień i zima to szczególnie trudny czas dla osób pozbawionych dachu nad głową. Mróz to dla nich bardzo często śmiertelny wróg - choć człowiekowi, który nigdy nie był w takiej sytuacji, w pierwszej chwili trudno może być to sobie wyobrazić.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, które w tym przypadku "mówią" wszystko. To wstrząsające, że właśnie tak może wyglądać czyjeś życie...

- Niestety nie wszyscy zgadzają się na pobyt w schronisku, bowiem wiąże się to z dostosowaniem do obowiązujących w placówkach regulaminów i norm - mówi Karolina Smardz-Dymek.

- Mając na względzie bezpieczeństwo tych osób, w trosce o ich życie i zdrowie, policjanci będą regularnie odwiedzać miejsca przebywania osób bezdomnych. Mieszkańców prosimy o to, by nie byli bierni w tej kwestii i każdy przypadek osoby, która zagrożona jest wyziębieniem, zgłaszali odpowiednim służbom. Mamy nadzieję, że wspólne działania osłonowe pozwolą tym osobom przetrwać zimę - dodaje rzeczniczka.

ANK

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

12.12.2018, 21:57

O ! Ktoś się teraz SENIOREM nazwał ?Jeszcze ci dużo do stanu senioralnego potrzeba..

09.12.2018, 01:16

Pan SENIOR jakby z innej bajki ⛔. Coś Cię boli seniorku ?

07.12.2018, 20:36

Bezdomność to jedna z najgorszych rzeczy, które mogą spotkać człowieka. Wiem, że część z bezdomnych doprowadziła do tego stanu sama, ale to nie zmienia faktu, że jest to straszne. I nie trzeba wybujałej empatii, żeby zdać sobie z tego sprawę. To ludzie dotknięci przez los i tyle. A u nas - zawsze wszystko bez sensu - psy traktuje się jak ludzi, a ludzi jak psy. Samorządowe pasibrzuchy nie kwapią się z pomocą. Wolą wyrzucać pieniądze na kretyńskie wydumki. Zawsze daję bezdomnemu parę złotych, choćby miał za to napić się piwa. Przynajmniej na chwilę zapomni o swoim losie.

07.12.2018, 19:39

A z jakiej racji ma ktoś im pomagać ? To dorośli ludzie, nie trzeba się nimi zajmować ! Zaśmiecają nam miasto- powinni za to odpowiadać ! Obrzydzają nas te gęby.

07.12.2018, 10:41

Mówią na osiedlu, że pijaczkowi Mareczkowi dwa razy w tygodniu sanitariusze robią kroplówki bo słaby. To ten chudziutki zarośnięty pan, który wszystko co dostawał od MOPS zamieniał od razu w melinach na wódę. Chudy, zbiera nie wypalone papierosy i chodzi włócząc nogami. Dlaczego nie można skierować takiego na odwyk a potem do obozu reedukacyjnego?

07.12.2018, 09:53

Leczenie odwykowe tam powinni być przewiezieni.

06.12.2018, 22:03

Odpowiedż do komentarza SDCWED :- nie masz człowieku pojęcia o czym wogóle piszesz, jesteś kiepsko zorientowany w sytuacji, którą nagłaśniasz, albo masz kiepskich "informatorów".

06.12.2018, 20:13

Dla pijaków jest i węgiel dowożony workach i karetki na liczne zawołania bo jak się chleje to się źle ze zdrówkiem dzieje ale jak ktoś spokojny, depresyjny TO NIE MA POMOCY! Pijaczka pół roku spędza na jakimś odwyku gdzie trafia w stadium delirki. Po powrocie do domu konsumuje to co się uzbierało by po pół roku znów trafić na odwyk. I tak od wielu lat. Jak się pijak zachlał i dostał udaru to teraz angażuje służbę zdrowia a jego konkubina chleje na umór. Jak szlag ją trafi to będzie zajmowała miejsce innym porządnym chorym. Jak degenerat przyczynił się do śmierci kogoś z rodziny bo cham ciągle darł mo.dę ciągle pijany to jest nietykalny. Chleje sobie i kolejną osobę doprowadzi do grobu ale POMOCY NIE MA! Dla degeneratów to państwo jest nadto łaskawe. A nieboraki pokorne i spokojne niech sobie same radzą.

06.12.2018, 11:35

to osoby już mocno wyniszczone chlaniem i do pracy sie nienadające.Jeśli chce sie im pomóc to najpierw wywieźć ich na odwyk...

06.12.2018, 11:05

Najczęściej słychać tekst, że to kosztuje a jak jest rodzina to ręce umywamy. Nieważne, że nie ma z czego, że ktoś jest w depresji.

06.12.2018, 10:23

No podobno jeden bezdomny poszedł do Mopsu prosić o pomoc ale wyszło jak wyszło, nie doczekał się

05.12.2018, 20:30

Chwała policji - bez niej niejeden biedak nie doczekałby się pomocy MOPSu. MOPS to miejsce gdzie ktoś, kto chciałby ujawnić ludzką nędzę czuje się jak natręt. Część tam pracujących straciła wrażliwość na ludzką nędzę. Wstyd

05.12.2018, 18:50

A kto to nasi bezdomni chodziescy sprawdziliście ich wiek zdrowie ''''' do kopania rowów a potem opieka MOPSY policja i życzę trzydzieści lat wstecz to było

05.12.2018, 18:43

Przecież ta sytuacja - czytaj; totalny bałagan i dewastacja budynków, w tym budynku (baraku) mieszkalnego i budynku gospodarczego byłej "Porcelany" przy Lidlu trwa juz od ponad dwóch lat. I naraz wielkie odkrycie miejscowych służb, w tym reportera ANK, który jak zwykle zdjęć nie opisuje- dlaczego? Gdzie jest np. miejscowy Sanepid, którego w upalne tegoroczne lato nieznośny fetor i jeszcze większy bałagan pokazany na zdjęciach nie zainteresował? Teraz reklamy od strony Lidla skutecznie zasłoniły te piękne widoki, latem zrobiły to drzewa i roślinność. Przecież ta działka/ki mają właściciela - pytam- i co z tego? Co on robi? Dlaczego dopuścił do takiej sytuacji?

05.12.2018, 18:42

sami wybrali taki sposób na życie, oni nie chcą ciuchów ani jedzenia, oni chcą kasę na chlanie

05.12.2018, 17:27

Do sdcwed: sam/a im pomóż, nie czekaj na Gursza. Zbliż się do "nich", porozmawiaj, sprawdź czy i jakiej pomocy naprawdę potrzebują - może być wielkie zdziwienie i zaskoczenie. Później możesz rzeczywiście czepiać się Gursza, że się nie zajmuje magią i cudami. Doopa boli, żeś nie przy korycie?!

05.12.2018, 17:22

Bylam na pikniku sasiedzkim przed wyborami. Pan bezdomny zadal pytanie przez mikrofon co z nimi bedzie zima. Odpowiedzi publicznej nikt nie uslyszal. No i widac skutki

05.12.2018, 17:05

Co zrobił Gursz aby poprawić ich sytuację? Mobilność miejsca albo śmieszne Koła Gospodyń Miejskich za unijne pieniądze im nie pomogą panie Gursz!!!

05.12.2018, 17:02

Zwierzęta zwierzętami się rodzą i nimi pozostają, ludzie w zwierzęta się przeistaczają. Z własnej woli

05.12.2018, 16:42

Sprzątać nie muszą, prać i prasować nie muszą, gotować, piec i zmywać nie muszą, wnukami się zajmować nie muszą, pracować nie muszą, nawet myć się nie muszą.Czynszu i opłat nie muszą płacić. No, to nieżle. Jest beztrosko i wesoło.Jak w raju.A jak im przypili, to zawsze ktoś litościwy się znajdzie.