Chodzieski Delfinek zdobył 82 medale, z czego 38 złotych

Bożena Wolska
W Toruniu zorganizowana została III runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, w której udział wzięło 172 zawodników z 14 polskich klubów, z czego 34 zawodników UKS Delfinek SP1 Chodzież. W zawodach tych nasi pływacy spisali się rewelacyjnie zdobywając 82 medale, z czego 38 złotych.

W zawodach tych nasi pływacy spisali się rewelacyjnie zdobywając 82 medale, z czego 38 złotych, poprawiając kilka rekordów klubu, a niesamowity wynik na 800 m po powierzchni uzyskał Kamil Pietras, który w kat. D poprawił 15 letni rekord Polski chłopców o ponad sekundę.
Już w pierwszej konkurencji na 25 m pod wodą Natalia Gembiak w kat. E (13 lat i młodsi) dziewcząt zajęła drugą lokatę, podobnie jak Krzysztof Jankowski wśród chłopców w tej kategorii wiekowej. Na dystansie dwukrotnie dłuższym w kat. B dziewcząt całe podium zdominowały zawodniczki z Delfinka – Sylwana Piechocka złoty medal, Natalia Bartczak srebrny, a Maja Czarnolewska medal brązowy. W seniorkach dwa pierwsze miejsca zajęły Julia Małachowska i Kinga Małachowska, wśród seniorów bezkonkurencyjny był Filip Nowak, a w juniorach kat. C Oliwier Jesiołowski zajął drugą lokatę. Na dystansie 50 m bi-fins Olga Strzępka zajęła drugie miejsce w kat. E, a Inez Jesiołowska wygrała w kat. C dziewcząt, natomiast w kategorii najstarszych juniorek Sylwana Piechocka zdobyła srebrny medal, a Marta Humerczyk medal brązowy. W kategorii seniorek drugą pozycję zajęła Julia Małachowska, a jej siostra Kinga była trzecia. Wśród najmłodszych chłopców w tej konkurencji Marcin Humerczyk zajął drugą lokatę, a w kat. D chłopców trzeci przypłynął Radosław Grabowski, podobnie jak Oskar Kasprowicz w kat. C, drugi w juniorach B był Adam Sałata jak i Filip Nowak w kategorii seniorów. W konkurencji 400 m bi-fins w kat. E Olga Strzępka zdobyła złoty medal, a tuż za nią uplasowała się Natalia Gembiak, w kat. D Anna Sałata wywalczyła srebro, a kat. C Inez Jesiołowska była po raz kolejny niepokonana. W kategorii najstarszych juniorek Julia Nowak uplasowała się na drugiej pozycji, a w seniorkach wygrała Anna Czarnolewska. Wśród chłopców pierwsze miejsce w kat. D zajął Radosław Grabowski. W kolejnej konkurencji na 200 m pp wśród juniorek kat. D Anna Sałata zajęła drugą pozycję, a w kat. C wygrała Weronika Wolniewicz, wśród juniorów C Oliwier Jesiołowski z nowym rekordem życiowym pewnie zwyciężył podobnie jak Kamil Pietras w kat. D. W konkurencji z aparatem powietrznym i butlą na 100 m pod wodą dziewcząt kat. D Anita Jankowska zajęła 3 lokatę, a wśród najstarszych juniorek Maja Czarnolewska wygrała. Na dystansie 800 m pp Aleksandra Bukowińska pewnie wygrała w kat. D, podobnie jak Weronika Wolniewicz w kat. C , a Maria Dreger w tej samej kategorii wiekowej zajęła trzecią lokatę. W sztafetach mikstowych juniorów reprezentacja Chodzieży pewnie wygrała w składzie: Radosław Grabowski, Natalia Gembiak, Olga Strzępka i Kamil Pietras, podobnie jak dwie nasze seniorskie sztafety w składach: Małachowska Julia Nowak Julia, Natalia Bartczak i Kinga Małachowska oraz Jesiołowski Oliwier, Kasprowicz Oskar, Sałata Adam i Nowak Filip.
W pierwszym niedzielnym starcie na 50 m pp Anna Sałata wygrała w kategorii D dziewcząt, podobnie jak Inez Jesiołowska w kat. C dziewcząt, a tuż za nia uplasowała się Laura Skóra, w kat. B juniorek Natalia Bartczak wywalczyła drugą pozycję, a trzecia była Sylwana Piechocka. W seniorkach bezapelacyjnie na dwóch najwyższych stopniach podium stanęły kolejno Julia i Kinga Małachowskie. Wśród chłopców najmłodszej kategorii wiekowej dużą niespodziankę sprawił Krzysztof Jankowski pewnie zwyciężając, podobnie jak Oliwier Jesiołowski w kat. C., Adam Sałata w kat. B i Filip Nowak w seniorach. W kolejnej konkurencji bi-finsowej na 100 m w najmłodszej kategorii wiekowej Natalia Gembiak zajęła pierwsze miejsca, a druga przypłynęła Olga Strzępka, podobnie w kat. B dziewcząt Sylwana Piechocka zdobyła złoto, a Marta Humerczyk srebro, w kategorii seniorek natomiast Anna Czarnolewska uplasowała się na 3 pozycji. Wśród chłopców kat. E Marcin Humerczyk zajął drugą pozycję, w kat. D natomiast wygrał Radosław Grabowski. W kat. C Oskar Kasprowicz zdobył srebrny medal, podobnie jak jego starszy kolega Adam Sałata wśród najstarszych juniorów. W konkurencji 400 m pp w kat. D dziewcząt wygrała Anna Sałata, a w kat. C również pierwsza była WeronikaWolniewiecz, a wśród chłopców kat. bezapelacyjnie najlepszy był Kamil Pietras. Na dystansie 200 m bi-fins w kat. E dziewcząt ponownie dwa pierwsze miejsca podzieliły między sobą Olga Strzepka (złoto) i Natalia Gembiak (srebro), na tym samym dystansie w kat. C dziewcząt Laura Skóra zdobyła srebrny medal, a Maria Dreger brązowy. W kat. juniorek B Julia Nowak była druga, a tuż za nią uplasowała się Marta Humerczyk zdobywając brąz. Wśród najmłodszych chłopców kolejny srebrny medal dołożył Marcin Humerczyk, a Radosław Grabowski w kat. D stanął ponownie na najwyższym stopniu podium, w kat. C Oskar Kasprowicz uplasował się na trzeciej pozycji. W konkurencji 100 m pp w kat. juniorek B drugą lokatę zajęła Natalia Bartczak, a trzecia sklasyfikowana została Julia Nowak. W seniorkach pierwsze miejsce zajęła Kinga Małachowska. Na tym samym dystansie w kat. D chłopców Kamil Pietras dołożył kolejny złoty krążek jak i Oliwier Jesiołowski w kat. C.
Na zakończenie zostały rozegrane sztafety bi-fins na dystansach 4x50 MIKST wśród juniorów, gdzie nasza reprezentacja w składzie Grabowski, Strzępka, Gembiak i pietras po raz kolejny była niepokonana oraz na 4x100 m bf kobiet w której to złoto wypływały Julia Małachowska, Sylwana Piechocka, Marta Humerczyk i Kinga Małachowska. Wśród seniorów nasza reprezentacja w składzie Adam Sałata, Oskar Kasprowicz, Oliwier Jesiołowski, Filip Nowak zajęła wysoką drugą lokatę na 7 startujących sztafet.
W trzeciej rundzie KPP w Pływaniu w Płetwach UKS Delfinek SP1 Chodzież sklasyfikowany został na I pozycji z bardzo dużą przewagą nad kolejnym klubem. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski chodzieski Klub także jest na pierwszej pozycji i walczyć będzie o czwarty tytuł najlepszego Klubu w Polsce już w połowie listopada w Finale KPP w nadmorskim Władysławowie.
Dziękujemy bardzo serdecznie Gminie Miejskiej w Chodzieży, z której dotacji dofinansowany został transport oraz opłaty startowe najlepszych zawodników, a także Pani Annie Pietras i Panu Zbigniewowi Łukaszczykowi za poczęstunki dla naszych zawodników, rodzicom naszych pływaków natomiast za posiłek i fantastyczny doping.
(Informacje: Trener UKS Delfinek SP1 Chodzież Bartosz Smaruj)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0