Około pół tysiąca osób wzięło udział w charytatywnym biegu ,,Otwórzmy serca dla Mikołaja". Emocje były niesamowite...

Dzisiaj (sobota 13 maja) odbyła się akcja charytatywna na rzecz chorego na guza mózgu 14-letniego Mikołaja Boguszyńskiego z Margonina. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, w biegu (na kilku dystansach) wystartowało około 500 ludzi!

- Nie sądziliśmy, że aż tyle osób przyłączy się do naszej akcji. Zabrakło numerków na start i medali, ale jakoś daliśmy ze wszystkim radę. Cieszymy się ogromnie - w trakcie imprezy mówiła koordynatorka akcji nauczycielka Katarzyna Kado.

Uczestnicy mogli pokonać różne dystanse: pieszo, na rowerze lub z kijkami nordic walking. Najdłużej potrwał bieg na 21 km (półmaraton), w którym biegł m.in. burmistrz Margonina Janusz Piechocki, który na koniec imprezy rozdał najlepszym w poszczególnym kategoriach uczestnikom puchary.

Dodajmy, że w imprezie wziął udział również Mikołaj, na ręce którego osobny czek pieniężny złożyli radni z Margonina. Więcej przeczytać będzie można w piątek w ,,Chodzieżaninie".

Info z Polski - Przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni:

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!