Cezary Strumnik kolejny raz został Wicemistrzem Świata

Bożena Wolska
Cezary Strumnik, reprezentant Polski przegrał jedynie z broniącym tytuły mistrzowskiego Estończykiem Rasmusem Haugasmagi. Zawody zostały rozegrane 3-4 czerwca, na rzece Mozeli w niemieckiej miejscowości Traben-Trarbach.

Cezary Strumnik, chodzieski motorowodniak, kolejny rok z rzędu wraca z mistrzostw świata w klasie OSY400 ze srebrnym krążkiem. Podobnie było w 2016 roku. Wtedy wicemistrzostwo globu wywalczył podczas zawodów w Tallinnie (Estonia). Reprezentant Polski jest też wicemistrzem świata z 2015 roku (Nottingham, Anglia), a rok wcześniej (2014 r.) także w Nottingham zdobywał wicemistrzostwo Europy.

Na rzece Mozeli od pierwszego do ostatniego swojego wyścigu niepokonany był Rasmus Haugasmagi. Estończyk wygrywał starty, a potem skutecznie bronił pierwszej pozycji. Cezary Strumnik próbował z nim nawiązać walkę na dystansie. Jego łódź była szybsza, jednak wyprzedzanie na wąskiej rzece jest niezwykle ciężkie i Estończyk odpierał ataki Polaka.

Medaliści MŚ w motorowodnej klasie OSY400
Rasmus Haugasmagi (Estonia)
Cezary Strumnik, (Polska, klub Przygoda Chodzież)
Billy Allen (Stany Zjednoczone)
Kolejne ważne zawody w klasie OSY400 – Mistrzostwa Europy – zostaną rozegrane w Żninie w dniach 23-25 czerwca.