Bracia Nowaccy z Budzynia wzięli udział ogólnopolskim Festiwal Robotyki Cyberbot na Politechnice Poznańskiej.

Po raz 14. odbył się ogólnopolski Festiwal Robotyki Cyberbot na Politechnice Poznańskiej. Impreza skupiła czołowych konstruktorów i pasjonatów robotów z całej Polski. Już drugi raz w tej ciekawej imprezie wzięli udział Karol Nowacki i Wiktor Nowacki – uczniowie Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu. Każdy z nich przedstawił wykonane samodzielnie konstrukcje robotów w kategorii Micromouse i Freestyle. Karol uzyskał 5. miejsce, a Wiktor 6. miejsce w kategorii Micromouse.
Prace Karola i Wiktora chwalone były za precyzyjne wykonanie i indywidualne, autorskie oprogramowanie. Karol otrzymał zaproszenie na przedstawienie swoich modeli na festiwalu na Politechnice Białostockiej. Wiktor otrzymał propozycję bezproblemowego przyjęcia do Technikum Informatycznego. Podczas prezentacji ogólnej zasypywani byli pytaniami publiczności, a ich stoiska były ciągle oblegane. Należy nadmienić, że większość wolnego czasu zajmuje Karolowi i Wiktorowi nie nauka, a praca przy robotach. Już myślą o przyszłorocznym festiwalów robotów.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!