Policjanci z Komisariatu Policji w Margoninie zatrzymali mieszkańca powiatu chodzieskiego, który zabił psa. Mężczyzna odpowie przed sądem. Za działanie ze szczególnym okrucieństwem grozi mu nawet 5 lat więzienia.

W piątek 11 maja funkcjonariusze otrzymali anonimowo informację, że 60-letni mężczyzna, mieszkaniec wsi w gminie Budzyń, zabił psa. Policjanci potwierdzili zdarzenie i zatrzymali oprawcę. W toku wykonywanych czynności ustalili, że dzień wcześniej pies zbił szybę w oknie i uciekł z domu. To tak bardzo zdenerwowało mężczyznę, że odszukał psa, a następnie kijem skatował go na śmierćł. Zwierzę zostało zakopane w ogrodzie za domem.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zakłada podwyższenie sankcji za takowe działanie, zatem mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia. Na razie prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ktos (gość)

Szok co sie dzieje z ludzmi..... ile psycholi jest na tym swiecie ... wiadomo ze jesli ktos nie ma empatii do zwierzat to ludzi tez nie szanuje... czlowiek najgorsze stworzenie na swiecie :(